Akcesoria, które ułatwią Ci szycie

Nauka szycie to proces długi i wcale nie taki łatwy, aby być w tym dobrym, trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu. Jednak istnieje kilka gadżetów, które w znaczący sposób pomogą Wam w tworzeniu własnych projektów!

Jednym z kluczowych gadżetów, które znacznie ułatwią Ci szycie są szpilki. Wydawać by się mogło, że to rzecz całkowicie oczywista, jednak znalezienie dobrych szpilek nie jest takie proste. Dobra szpilka precyzyjnie łączy kawałki tkaniny przez co pomaga nam w pracy, nie rozciąga materiału i nie robi w nim dziur. Najlepiej wybrać takie ze szklaną kulką – będą widoczne w materiale i nie zepsują się tak szybko jak te z plastikowym łebkiem. Pamiętaj, żeby szpilki były ostre – nie wybieraj tych ozdobnych. Warto również zaopatrzyć się w igielnik, czyli poduszeczkę na igły i szpilki. Taki gadżet ułatwi nam pracę i jest wygodniejszy od pudełka.

Prujka – jest niezbędnym akcesorium przy początkach przygody z maszyną. Nie da się ukryć, że początki są trudne i nie wszystko udaje się za pierwszym razem – dobra prujka będzie w tym przypadku wybawieniem i oszczędzi nam sporo czasu.

Dobre nożyczki krawieckie to podstawa! Ważne, żeby były ostre i dobrze cięły materiał – nie strzępiły go i nie rozciągały. Z takimi nożyczkami praca będzie przyjemnością.

Gadżetem, który dobrze sprawdzi się gdy już nabierzemy trochę wprawy jest lamownik, czyli stopka do wszywania lamówki zaprasowanej i niezaprasowanej. Ułatwia ona jej wszywanie i pozwala profesjonalnie wykończyć swoje projekty.

Warto również zainwestować w zwijany centymetr-miarkę. Wydaje się to być rzeczą banalną, jednak taka samozwijająca się miarka znacznie przyśpiesza pracę!

Pamiętaj o tym, żeby zakupić organizer, możesz także wykonać taki samodzielnie. Taki gadżet sprawi, że wszystko będzie na swoim miejscu, pozwoli on utrzymać porządek w Twoich przyborach i już nigdy nie będziesz musiała szukać niezbędnych do szycia rzeczy rozrzuconych po całym Twoim domu.

To tylko kilka akcesoriów, które znacząco poprawią jakość szycia i sprawią, że będzie ono jeszcze przyjemniejsze!

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć