Naszyjnik z przeszłości – choker

O tym, że moda wraca jak bumerang nie musimy już chyba nikogo informować. Krótkie bluzeczki crop tops, kombinezony, bluzki z odsłoniętymi ramionami off shoulders i wiele innych. Niegdyś popularne, odeszły w zapomnienie, aby w dzisiejszych czasach ze zdwojoną siłą zawładnąć szafami modnych dziewczyn.

Czym jednak byłaby taka ubraniowa podróż w czasie bez odpowiednich dodatków i biżuterii? Niektóre z nich także przeżywają odrodzenie. Jednym z takich dodatków jest tzw. choker. Niezwykle popularny w latach ’90, ciasno oplatający szyję naszyjnik. Wariacji na temat chokerów jest współcześnie nieskończenie wiele, znajdziemy zarówno wersje bardziej classy jak i ekstrawaganckie. Możemy wybierać spośród wielu rodzajów materiałów, długości i zdobiących je wisiorków. Dzięki temu, chokery będą świetnym dodatkiem nie tylko dla młodych dziewcząt, starsze miłośniczki biżuterii też z pewnością wybiorą coś dla siebie. Kolejnym atutem chokerów jest łatwość ich wykonania, najprostszy może powstać nawet ze …sznurówki od buta!

Poniżej przedstawiamy instrukcję jak samodzielnie wykonać choker.

Potrzebujemy:
1. Kawałek tasiemki z dowolnego materiału: aksamit, welur itp.
2. Niewielki pierścień i karabińczyk, aby łatwo zapiąć naszyjnik. Jeśli nie mamy, tasiemkę można też po prostu zawiązać z tyłu szyi.
3. Wisiorek, który będzie zdobił nasz choker.
4. Nożyczki

Wykonanie:
1. Dopasowujemy długość tasiemki do szerokości naszej szyi. Należy pamiętać, aby z obu stron uciąć tasiemkę z „zapasem”, na który założymy pierścień
i karabińczyk lub, który pozwoli nam swobodnie zawiązać choker z tyłu szyi.

Choker nie musi składać się tylko z jednej pętli, możemy dopasować ich więcej.
2. Zakładamy wisiorek.
3. Na obu końcach tasiemki zawiązujemy pierścień i karabińczyk.

Gotowe!

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć