DIY. Jak zrobić frędzle na bluzce?

Podobają Ci się frędzle na bluzce? Nic trudnego! Sprawdź jak samemu, w domowym zaciszu zrobić frędzle na ulubionym t-shircie!

Ostatnio pisaliśmy w jednym z naszych artykułów w kategorii „Inspiracje modowe”, że frędzle w tym sezonie są bardzo modnym dodatkiem. Bluzki, kurtki, sukienki z frędzlami znajdziemy praktycznie w każdej sieciówce. Jeśli jednak w swojej szafie masz zwykłą bluzkę i chcesz jej podarować nowe życie,  możesz samemu w domu zrobić na niej frędzle! Taka metamorfoza jest bardzo prosta i tania. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby dobrze się bawić i tworzyć niepowtarzalne, unikatowe ubrania we własnym zaciszu.

Co Nam będzie potrzebne?

Przede wszystkim luźny t-shirt, nożyczki oraz coś do pisania/rysowania.

Po pierwsze prasujemy dokładnie bluzkę. Następnie od dołu bluzki rysujemy pionowe linie, możemy użyć do tego kredkę czarną do oczu, ołówek czy długopis. Od ciebie zależy długość frędzli. Grubość natomiast powinna wynosić minimum 1 cm. Z drugiej strony bluzki robimy dokładnie to samo. Teraz bierzemy się za cięcie linii.  Aby wszystko było dobrze dopracowane tnijcie linie ostrymi nożyczkami najpierw po jednej stronie bluzki a dopiero potem po drugiej. Niestety, może być to trochę czasochłonne, ale cięcie równolegle dwóch stron spowoduje, że frędzle nie będą równe.Od ciebie zależy gdzie, tak naprawdę chcesz mieć frędzle, tą samą metodę możemy zastosować np. na rękawach naszej bluzki;)

I gotowe! Nic tylko stworzyć stylizację z nową bluzką!

 

 

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć