DIY- opaska do włosów

Pisaliśmy już o tym że hitem tego sezonu są ozdoby na głowę. Teraz w prosty sposób pokażemy Wam jak uszyć swoją własną!

Do wykonania własnej opaski do włosów będziecie potrzebować kawałka kolorowej bawełny, około 0,30 mb materiału, plastikową opaskę bez ząbków, nożyczek krawieckich, cienki, okrągły sznureczek oraz linijkę i miarę krawiecka.

Najpierw należy zmierzyć opaskę i dodać około 10 cm na zapas z obu stron. Następnie wycinamy z materiału pasek o pożądanej przez nas szerokości (w zależności od grubości opaski). Teraz należy zaprasować pasek wzdłuż, lewą stroną na zewnątrz, wkładając do środka sznurek, który pomoże nam w przewracaniu materiału na drugą stronę.

Następnie należy zaszyć materiał wzdłuż, na maszynie lub ręcznie, ale tak aby nie zaszyć sznurka który znajduje się w środku! Wszystko to robimy na lewej stronie, żeby potem móc za pomocą naszego sznurka, obrócić opaskę na prawą stronę. Gdy nasz rulonik jest już przewrócony na właściwą stronę, nakładamy go na opaskę, przycinamy pozostały materiał z obu stron i ładnie zszywamy.

Nasza baza jest już gotowa! Teraz pora na odrobinę kreatywności. Górę opaski możemy przyozdobić wykrojoną przez nas kokardką, gotowymi kwiatami do przyszywania czy wstążką, wszystko zależy od Waszej wyobraźni!

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć