Filmy ze świata mody

Wakacje powoli dobiegają końca, dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze, jest to więc idealny czas, aby spędzić go otuloną w ciepły kocyk z kubkiem ulubionej herbaty w dłoniach. Jest to też idealna okazja, do nadrobienia zaległości filmowych. Dlatego dziś przedstawimy wam listę pięciu filmów, które mogą stanowić dla Was niezwykłą, modową inspirację oraz wypełnić zbliżające się jesienne wieczory.

Pierwszym z filmów opiera się na kultowym już serialu, jakim jest “Seks w wielkim mieście” w reżyserii Michaela Patricka Kinga o takim właśnie tytule. Opowiada on historię grupy przyjaciółek żyjących w Nowym Jorku, dla których moda jest nieodłącznym elementem życia. Bohaterki wspólnie przeżywają wzloty i upadki – zawsze w wielkim stylu!

Następnym filmem z naszej listy jest biografia jednej z najsłynniejszych projektantek i rewolucjonistek w świecie mody, czyli “Coco Chanel”. Wyreżyserowany przez Anne Fontaine, ze znakomitą rolą Audrey Tautou. Mimo tego, że wydarzenia w filmie nieco odbiegają od prawdy, obraz ten jest inspirującą historią niezwykłej kobiety, która na zawsze zmieniła oblicze mody.

Kolejnym punktem na naszej liście jest film “GIA”, opowiadający historię silnej i niezależnej kobiety rozgrywającą się w latach 70. ubiegłego wieku, która stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych modelek w branży, czyli Gii Carangi, w której rolę wcieliła się Angelina Jolie.

W zestawieniu tym nie mogło również zabraknąć jednego z najbardziej znanych filmów związanych z modą, czyli “Diabeł ubiera się u Prady”. Pokazuje on jak bezwzględny i okrutny potrafi być świat mody. Świetna gorzko-słodka komedia z genialnymi kreacjami aktorskimi Meryl Streep i Anne Hathaway stanowi przepis na idealny wieczór.

Ostatnią pozycją z naszej listy jest, mający w swoją premierę w tym roku, film “McQueen”, opowiadający o życiu niezwykłego projektanta Aleksandra McQueen’a, który zatrząsł światem wielkiej mody. To historia zwykłego chłopca marzącego o wielkiej karierze, który stworzył wartą miliony dolarów, rozpoznawalną na cąłym świecie markę.

A Wy jakie filmy ze świata mody polecacie?

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć