Musisz się zalogować jeżeli chcesz pisać posty i zakładać tematy.
Maszyny Singer
prawniczka
25 listopada 2017, 14:33
0
zaloguj się aby zagłosować

Cześć!

Stoję przed decyzją o kupnie nowej maszyny do szycia. Przejrzałam już wątki dot. Łucznika nad którym sie zastanawiam, ale znalazłam też w całkiem niezłej cenie maszynę 7-ściegową Singera (https://www.euro.com.pl/maszyny-do-szycia/singer-8280.bhtml na przykład tutaj, ofert jest sporo w różnych sklepach). Co o tym myślicie? Kiedyś był to absolutnie top maszyn do szycia, jak obecnie wygląda ich jakość? Któraś z was posiada Singera? Jak z ew. gwarancją i serwisowaniem w Polsce?

bryga01
27 listopada 2017, 16:16
0

Miałam przez pewien czas pożyczonego Singera od koleżanki. Generalnie uważam, że porządne wykonanie (przykładowo dla mnie lepsze niż polskie Łuczniki). Szyło się dosyć przyjemnie, nie było żadnego zaciągania i plątania nici, mechanizmy bardzo sprawne. Z tym że wydaje mi się, że po prostu różnie można trafić - tzn. raz lepiej raz gorzej. Tak to bywa z każdym elektroproduktem.

karola
29 listopada 2017, 22:16
0

Ja szylam raz na starszym modelu singera i nie bylam do konca zadowolona. Maszyna miala dziwne przestoje i zatrzymania, do tego system naciagania szpuli mi nie odpowiadal. Byc moze to kwestia przyzwyczajenia bo nigdy wczesniej na tej firmie nie pracowalam. No i wydaje mi sie ze singery mimo wszystko sa sporo drozsze od kilku marek dostepnych w sklepach?

aslii2
30 listopada 2017, 22:46
0

Ile osob tyle zdan. Ja naleze do zadowolonych uzytkowniczek Singera, a wysoka cene rekompensuje historia firmy. Nie jest to jakis chinski no-name tylko powazne narzedzia z historia. :)