Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Pomysły na wielkanoc

Strony:123

Cześć, zdecydowała sie otworzyć nowy wątek bo szukam jakiś fajnych pomysłów na wielkanoc, dokladnei na ozdoby i rózne takie 🙂 może podzielicie ise swoimi projektam i pomysłami?

Hej, ja w tym roku planuje trochę poszydełkować 🙂 Myślałam też o tym, żeby stworzyć koronkową serwetkę do wielkanocnego koszyczka. W sklepach są bardzo drogie, a zrobienie takiej samodzielnie wiąże się jedynie z dużym nakładem czasu, którego teraz mam aż za dużo hihi 🙂

Poczułam jakaś wielką potrzebę szycia ślicznych świątecznych obrusików, więc dla mnie jest to cel do końca marca 🙂 Mam zamiar uszyć duży biały obrus na świąteczny stół i może parę mniejszych gdzieś na półki itp. Doszyje jakieś fajne aplikacje, może w jakieś jajka i kurczaczki. Mam nadzieje, że znajdę jakiś fajny materiał 🙂

Ja zamierzam sprawić sobie świąteczne firanki. Nigdzie w sklepie czegoś takiego nie widziałam, a marzy mi się urocza firanka w motywy króliczków i bazi.

Ostatnio zakochałam się w dekupażu, wiec na pewno zrobię coś w tym stylu. Myślałam o drobnych świątecznych ozdobach, których nigdy nie jest za wiele 🙂

Ja też zastanawiam się nad uszycie obrusu, bo jak zobaczyłam ceny, to mogłabym kupić za to tonę materiału 🙂 Myślałam, nad czymś wesołym w żółto zielonym kolorze. Dodatkowo na końcach chcę przyszyć ozdobne koronki, właśnie obrusy tego typu są najdroższe. Uszycie takiego modelu samodzielnie bardzo obniża koszty 🙂

Bagusxx, co do koronek to bardzo polecam inna, moim zdaniem modniejszą alternatywę. Ogólnie teraz rządzą pompony, widziałam w pasmanteriach takie długie aplikacje z kolorowymi małymi pomponikami, wygląda to uroczo. Wydaje mi się , że do obrusu na święta Wielkanocne wpasuje się idealnie 🙂

Właśnie zabrałam się za szycie serwetek w kształcie króliczków, jak na razie mam jedna, ale świetnie to wygląda. Już wyobrażam sobie mój pięknie przystrojony wielkanocny stół 🙂

Pompony są świetne! Akurat wykorzystywałam je jako ozdobę do krótkich sweterków, ale na obrusach itp. z pewnością świetnie się sprawdzi. A na necie, można znaleźć tyle pięknych aplikacji, że szok!

Poza pomponami bardzo modne są też tzw. chwosty, czyli frędzle. Znowu wracają do łask, a dodatkowo można je zrobić samodzielnie, ostatnio na kąciku szycia o tym pisali 🙂

Strony:123