Garderoba minimalistki

Twoja szafa pęka w szwach, a Ty mimo wszystko nie wiesz, w co się ubrać? Większość Twoich ubrań niszczy się po pierwszym praniu? Jesteś miłośniczką tradycyjnej garderoby? Może to czas, aby nieco zmienić swoje zakupowe nawyki?

Dzisiaj pokażemy Wam trend, za którym podąża coraz więcej dziewczyn i kobiet. Zapraszamy do krótkiej charakterystyki szafy minimalistki.

Pozbądź się starych ubrań

Po pierwsze pozbądź się ubrań, których nie założyłaś od minimum roku. Jeśli przez ten czas stara spódniczka, czy bluzka nie ujrzały światła dziennego, to istnieje niewielka szansa, że włożysz je na siebie kiedykolwiek indziej. Przy przeglądaniu naszej garderoby można dokonać niewielkiej selekcji. Rzeczy zniszczone nadają się tylko do wyrzucenia, ale pewnie posiadasz wiele ładnych outfitów, w których już nie chodzisz. Możesz wystawić je na aukcję internetową albo oddać młodszej siostrze lub dobrej koleżance. Ze swojej strony proponujemy przekazanie części ubrań na rzecz instytucji charytatywnych.

Postaw na jakość

Przebrałaś swoją garderobę i okazało się, że pozostała w niej tylko kilka rzeczy? To dobry pomysł na rozważne zakupy! Często jakość nie idzie w parze z ceną, dlatego warto zaufać nieco droższym, ale lepszym i sprawdzonym markom. To inwestycja zwrotna. Masz dość wiecznego zmechaconego sweterka albo bluzki rozciągającej się po pierwszym praniu? Przed każdym zakupem obejrzyj uważnie metki. Skład i sposób dbania o odzież mają ogromne znaczenie w szybkości jej zużycia.

Dbaj o swoją garderobę

Dobry jakość to nie wszystko. Aby dana rzecz służyła Ci jak najdłużej warto również zadbać o jej dobry sposób przechowywania. Nie pierz ubrań w wysokich temperaturach, używaj wyłącznie dobrych środków piorących oraz uważnie rozwieszaj tuż po praniu.

Dobierz kolory

Stawiaj na kolory, które jak najbardziej odpowiadają Twoim upodobaniom oraz pasują do Twojego typu urody. Najlepiej, jeśli całość będzie utrzymana w podobnej tonacji. Zainwestuj również w ubrania w kolorach bieli, czerni i szarości. To klasyki, które pasują praktycznie do wszystkiego i nigdy nie wychodzą z mody.

Wybierz proste kroje

Przed każdymi zakupami sporządź listę ubrań, które faktycznie będą Ci potrzebne. Klasyki, które się sprawdzą to między innymi: rurki, żakiet, prosty golf, wełniany sweter, dzienna sukienka, prosty T-shirt, top na ramiączkach, czy standardowa mała czarna. Nie warto inwestować w milion podobnych rzeczy. Postaw na dwie, góra trzy części garderoby, mające zbliżone przeznaczenie. Swoje zakupy kompletuj w taki sposób, aby każde ubranie pasowało do pozostałych.

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć