Jak dobrać spodnie do sylwetki?

Każda z nas ma w swojej szafie kilka par spodni. Najczęściej stawiamy na klasyczne jeansy, które najłatwiej znaleźć w sklepie. Jaki krój powinnyśmy więc wybierać, by idealnie podkreślał naszą sylwetkę?

Spodnie to jedna z najwygodniejszych części garderoby. Zdarza się jednak, że kupowanie ich należy do jednej z najgorszych czynności na świecie. Znalezienie dobrego rozmiaru zawsze jest wyzwaniem – każda z nas wie, że jak, pasują w biodrach to najprawdopodobniej nogawki, będą mieć 5 m, albo w ogóle nie przejdą nam przez łydkę. Jakie spodnie powinnyśmy dobrać do naszej figury?

Ogólne zasady

Wśród wszystkich poradników możemy odnaleźć kilka ogólnych zasad, o których, powinnyśmy pamiętać dobierając dolną część garderoby. Aby zamaskować wszelkie niedoskonałości należy unikać elementów przyciągających uwagę. Jeśli mamy za duży brzuszek — powinnyśmy unikać rzucających się w oczy pasków do spodni. Wystrzegać należy się również zakładek, kieszeni i wszelkich zameczków, które niepotrzebnie mogą nam dodać kilka kilogramów.

Figura Gruszki

Kobiety z figurą gruszki mają węższe od bioder ramiona i nieco większą pupę. Najlepszymi spodniami będą więc te z lekko rozszerzaną nogawką i wyższym stanem. Nogawki nie powinny być dłuższe niż do kostki, a najlepszymi kolorami będą wszystkie jednolite i ciemne, które pozbawione będą wszelkich przetarć.

Figura Klepsydry

Figura Klepsydry uznawana jest za jedną z najbardziej pożądanych. Cechują ją pełne biodra i spory biust z wyraźnie zarysowaną talią. Kobiety z taką figurą powinny rozglądać się za spodniami o nieco obniżonej tali z prostą lub rozszerzaną nogawką.

Figura Jabłko

Ten typ figury jest jednym z najczęściej występujących u kobiet. Charakteryzuje się mocnymi ramionami, obfitym biustem, krągłymi biodrami i zgrabnymi nogami. Panie z takim typem figury powinny kupować spodnie z szeroką i nieco wyżej umieszczoną talią. Warto również szukać spodni z wysoko umieszczonymi tylnymi kieszeniami.

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć