Jak uszyć komin?

Lato i związane z nim upały odchodzą już w zapomnienie. Teraz czas na jesień! Aby dobrze się do niej przygotować warto już teraz uszyć sobie ciepły komin, by chłód nas nie zaskoczył i byśmy mogli cieszyć się i tą porą roku!

Jesienne dni zbliżają się nieuchronnie. Ciepły komin to idealna propozycja na chłodniejsze dni! Nie wymaga zbyt dużo pracy, a same możemy zdecydować jaki kolor będzie dla nas najlepszy. Komin jest też doskonałą ochroną przed wiatrem dla najmłodszych.

Czego potrzebujesz do uszycia komina:

  • dzianina (najlepiej z dodatkiem elastanu)
  • nożyczki
  • nitka
  • maszyna do szycia

Pierwszym krokiem będzie wycięcie 2 prostokątów, których szerokość będzie odpowiadać obwodowi głowy z dodatkowym centymetrem na przeszycia, a także o długości do 30 cm. Im większą długość ustalimy, tym dłuższy będzie nasz komin. Kolejnym etapem będzie położenie dwóch prostokątów prawymi stronami do siebie i zszycie ich.

Jeśli część materiału mamy już zszytą – wywracamy komin na drugą stronę i łączymy niezszyte jeszcze ze sobą boki. Zostawiamy jednak niewielki otwór (około 5 cm) na wywinięcie całego materiału. Prawie gotowy już produkt wywijamy i ręcznie zszywamy pozostałość. Komin jest już gotowy! Jesteśmy więc przygotowane na nadchodzącą jesień!

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć