Jak uszyć kosmetyczkę?

Jest w każdej damskiej torebce. Może być mała, duża, kolorowa, klasyczna, skórzana lub materiałowa. Mowa o kosmetyczce, czyli kobiecym must have. Podpowiadamy jak samodzielnie ją uszyć!

Sklepy oferują nam niezliczoną ilość różnych modeli, ale skoro trafiłaś tutaj to mamy nadzieję, że podejmiesz wyzwanie i sama uszyjesz swój własny niezbędnik! Zaczynamy!

Co potrzebujesz:

  • zamek błyszkawiczny
  • 4 prostokąty – 2 na zewnątrz i 2 jako podszewka
  • 2 małe prostokąty, aby wykończyć zamek
  • akcesoria krawieckie

Wybór wymiarów należy do Ciebie. Dwa małe prostokąty złóż w poprzek na pół. Następnie znów powtórz czynność. Powstały dwie zakładki – będą to końcówki Twojego zamka. Przyfastryguj je. Przygotowany zamek połóż na pierwszym prostokącie (podszewce) przy górnej krawędzi. Zapas materiału po obu stronach powinien być identyczny.

Następnie połóż wierzchnią warstwę prawą stroną na zamek i przyszyj. Zepnij szpilkami podszewkę i wierzch pierwszej warstwy niedaleko od zamka. Powtarzamy cały proces od początku,przyszywając materiały z drugiej strony. Na podszewkę kładziemy zamek suwakiem do góry, a na to ponownie warstwę wierzchnią lewą stroną. Przyszyj. Gdy rozłożysz kosmetyczkę, zamek powinien być już ukryty pośrodku Twoich prostokątów. Pamiętaj, że przy dalszym szyciu zamek musi być otwarty!

Teraz po jednej stronie zamka ułóż warstwy wierzchnie, a po drugiej stronie – podszewki. Następnie zszyj je, pamiętając o tym, że materiał ma być lewą stroną do góry. U dołu podszewki zostaw otwór. Przewróć prawie gotową kosmetyczkę na prawą stronę. Pozostawiony otwór przeszyj, zakładając materiał do środka.

Gotowe!

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć