Jak uszyć posłanie dla zwierzaka?

Warto zadbać o naszych najmłodszych przyjaciół i przygotować im wygodne posłanie. Sklepowe legowiska charakteryzują się często słabą jakością, a ich wypełnienie jest bardzo ubogie, więc nasz pupil leży tak naprawdę na ziemi.

Zarówno psy, jak i koty większość swojego życia przesypiają. Istotne jest, by ich legowiska były wygodne. Szeroki wybór sklepowych posłań nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Mamy problem z dobraniem idealnego rozmiaru, szczególnie widoczny jest on w przypadku dużych psów, które nie zawsze mieszczą się w standardowej rozmiarówce. Podpowiadamy jak własnoręcznie uszyć posłanie dla naszego zwierzaka.

Do uszycia legowiska potrzebujesz:

  • maszyna do szycia
  • nożyczki
  • nici
  • stare poduszki (wkład)
  • coś do pisania
  • materiał na spód i boki legowiska

Pierwszym etapem naszej pracy będzie ustalenie rozmiaru posłania. Musimy wyciąć z tkaniny 2 prostokąty o pożądanych przez nas wymiarach, będzie on podłogą naszego łóżeczka. Podwójny kawałek materiału jest nam potrzebny, by możliwe było wypełnienie go wkładem z poduszek lub watą, a następnie dokładne z szycie podłoża.

Kolejnym etapem naszej pracy będzie stworzenie boków legowiska. Ich długość powinna być taka sama jak miara obwodu prostokąta stanowiącego podstawę. Wysokość musi być na tyle duża, by po złożeniu materiału powstała ścianka, warto więc, by wysokość miała około 40 centymetrów. Zszywamy końce prostokąta i składamy na pół, a następnie dzielimy go na cztery, tak by zgięcia pokrywały się ze ściankami podłoża – ciągle działamy w wymiarach odpowiadających obwodowi naszego prostokąta służącego za podstawę. Złożony materiał na cztery przeszywamy  w miejscach zgięcia. Powstałe boki wypełniamy naszym wkładem i zszywamy, by powstały charakterystyczne rulony.

Gdy mamy już gotową podłogę i ścianki pozostaje najtrudniejszy moment w całej pracy. Naszym zadaniem będzie bowiem przytwierdzenie ścianek do podłoża. Do wykonania tego niezbędna będzie maszyna do szycia – nie zrażajmy się chwilowymi niepowodzeniami, czynność ta może nam przysporzyć paru problemów, jednakże dla końcowego efektu – warto! Warto pamiętać, by szef wychodził wewnątrz legowiska, w przeciwnym wypadku będzie on widoczny.

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć