Jak własnoręcznie zrobić piórnik

Sezon szkolny zaczął się pełną parą. Warto więc zaopatrzyć się w funkcjonalny piórnik! W dzisiejszym artykule pokażemy Wam, jak wykonać taki samodzielnie. Pomieści on wszystkie potrzebne przybory, ale służyć może również jako kosmetyczka, którą wrzucić możecie do swojego plecaka lub torby.

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego materiału, tutaj macie całkowitą dowolność. Jednak pamiętajcie, aby nie był to materiał śliski – taki wybór utrudniłby Wam pracę. Następnie należy wykroić z niego kwadrat. Jeśli chcecie aby piórnik był niewielki, idealnym rozmiarem będzie dla Was 15cmx15cm, jeśli jednak potrzebujecie czegoś większego, należy odmierzyć kwadrat o wymiarach  25cmx25cm.

Musicie również przygotować zamek błyskawiczny – kupicie go w każdej pasmanterii. Powinien być on o 2 cm krótszy od brzegu Waszego kwadratu. Kiedy macie już wszystko, możecie zacząć szyć!

Materiał należy złożyć na pół tak, aby kolorowa część, jeśli wybieracie taki materiał, który nadrukowany jest tylko z jednej strony,  zwrócona była do środka. Następnie zszywamy boki materiału – najlepiej sprawdzi się tutaj ścieg overlockowy. Ostatnim krokiem jest przywrócenie naszego piórnika na prawą stronę i wszycie zamka błyskawicznego – przypięcie go wcześniej szpilkami znacznie ułatwi sprawę.

I już! Możecie cieszyć się nowym, własnoręcznie uszytym piórnikiem!

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć