Jak wykonać cotton balls?

Jaki jest modny i efektowny sposób na ozdobienie dziecięcego pokoju, sypialni lub balkonu? Lampki, a dokładniej cotton balls! To zawsze strzał w dziesiątkę. W białej lub pastelowej oprawie, którą można wykonać samodzielnie, będą wspaniałą dekoracją wnętrza.

Na pewno każdy słyszał już o modzie na cotton balls. O ile niektóre trendy, które wchodzą na nasze salony, nie do końca są warte uwagi a tym bardziej naśladowania, to cotton balls zasługują na swoje przysłowiowe 5 min. Nadają wyjątkowego klimatu, są uniwersalne, pasują do wielu pomieszczeń i nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, żeby je mieć. Jedynym mankamentem w przygotowywaniu świetlnej girlandy jest czas, ponieważ wykonanie kul to proces, na który trzeba zarezerwować sobie kilka godzin.

Żeby wykonać własny sznur kulistych lamp, wystarczy wyposażyć się w: 

  • baloniki na wodę (warto też mieć pompkę do ich nadmuchiwania)
  • klej Magik, Wikol lub klej do tapet
  • miseczka
  • woda
  • kilka szpulek kordonka w wybranym kolorze (200 m wystarczy na ok. 5 kul)
  • gazety i folia do zabezpieczenia stanowiska pracy
  • rękawiczki lateksowe
  • lampki ledowe na białym lub przezroczystym sznurku
  • suszarka na ubrania
  • igła

Pracę należy rozpocząć od przygotowania stanowiska pracy. Trzeba dokładnie obłożyć blat, tak żeby klej nie pobrudził stołu, biurka, czy lady. Następnie warto napompować baloniki na wodę, których kulisty kształt jest najbardziej zbliżony do sklepowych cotton balls. Trzeba pamiętać, że wszystkie powinny być tej samej wielkości.

Liczba balonów zależy od liczby lampek. Im dłuższy sznur, tym więcej kul. Można zrobić o dwie piłeczki więcej na wypadek, gdyby któraś z kul się nie udała. Można również do jednego otworu kuli włożyć po dwie lampki, ale jednocześnie trzeba mieć na uwadze fakt, iż skróci się długość girlandy.

Kiedy balony są już zawiązane i gotowe można przejść do kolejnego etapu. Po założeniu rękawiczek, w miseczce należy rozrobić wodę z klejem w proporcji 1:2, choć można dodać odrobinę więcej. Tak, żeby cała mieszanina nie była za gęsta i z łatwością oblepiła kordonek. Jego odpowiednią długość trzeba zanurzyć w kleju, po czym wyjąć i owinąć balonik, tak żeby nić równomiernie oplatała jego całą powierzchnię.

Owinięty balon trzeba odstawić do wyschnięcia najlepiej na całą noc. Suszarka na ubrania jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Trzeba jedynie zabezpieczyć podłogę folią, ponieważ w trakcie wysychania klej może stopniowo spływać z baloników. Wszystkie „piłeczki’ należy zawiesić lub przyczepić klipsami do prętów suszarki. Po wyschnięciu wystarczy każdą kulę przekłuć igłą i wyjąć z niej przebity balon, a w powstały otwór włożyć lampkę.

Cotton balls gotowe! Wypróbuj i modnie udekoruj swój dom!

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć