Jak zrobić pasek do spodni?

Stanowi idealne i uzupełnienie naszego stroju. Pasuje niemal do każdej stylizacji. Może pełnić praktyczną funkcję, ale zdarza się, że jest tylko modnym dodatkiem. Mowa oczywiście o pasku do spodni.

Dzisiaj podpowiemy Wam jak w prosty sposób wykonać pleciony pasek do spodni wykonany ze skórzanych pasków.

Czego potrzebujemy?

  • skóra albo materiał skóropodobny pocięty na cienkie paski o równej szerokości i długości ok 1 m
  • klamra do paska
  • igła i nitka potrzebna do zakończenia paska
  • ciężki przedmiot służący przyciśnięciu skórzanych końców

Powyższe półprodukty są łatwo dostępne i można je znaleźć w praktycznie każdej pasmanterii. Ilość użytych paseczków zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Do wąskiego paska potrzebujemy, 3 lub 4 kawałki rzemieni, do szerokiego 5 lub 6.

Jak to zrobić?

Technika wykonania paska jest niezwykle prosta. Na samym początku trzeba ułożyć obok siebie skórzane paseczki i przycisnąć ich końce ciężkim przedmiotem. Dalej należy chwycić w dłonie pasek z jednego końca i przepleść go przez pozostałe. Robimy to w taki sposób, aby początkowo przechodził on pod paskiem leżącym obok, następnie wychodził ponad kolejny itd. Cały proces kończy się na momencie, gdy ponad ostatnim paskiem przejdzie on na drugą stronę.

W podobny sposób powinno się przepleść kolejny paski, pamiętając o tym, by w miarę zaplatania dbać o ciasny, niepozostawiający pustych przestrzeni splot.

Kiedy nasz przedmiot osiągnie pożądaną długość, należy przystąpić do procesu obszycia zakończeń paska i nałożenia na niego sprzączki.

Prawda, że proste? Do dzieła!

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć