Jak zrobić poduszkę ombre?

Ombre w ostatnich latach stało się niezwykle popularne. Nosimy je zarówno na ubraniach, ale i coraz chętniej wybieramy je jako dodatek do naszych mieszkań. Przedstawiamy więc krótki poradnik jak samodzielnie stworzyć poduszkę ombre.

Poduszki to doskonały element dekoracyjny w mieszkaniu. Możemy przyozdobić nimi każdą kanapę, sofę i łóżka. Poduszki ożywią nawet najnudniejsze wnętrza i sprawią, że będzie ono przytulne i ciepłe. Własnoręcznie wykonane ombre pozwoli stworzyć klimatyczną ozdobę w ulubionych wariantach kolorystycznych.

Czego potrzebujesz do zrobienia poduszki ombre?

  • biała poszewka
  • woda
  • szeroki pędzel
  • farby do tkanin w ulubionych kolorach

Samodzielne przyozdobienie poszewki jest naprawdę łatwe. W niewielkiej miseczce mieszamy trochę farby do tkanin z wodą. W otrzymanym roztworze maczamy pędzel i malujemy poziome lub pionowe (w zależności od pożądanego efektu) pasy. Po skończeniu jednej warstwy dodajemy do przygotowanej wcześniej mieszanki wodę, by jeszcze bardziej ją rozcieńczyć i ponawiamy czynność.

Po każdym namalowanym przez nas pasie rozcieńczamy roztwór, by kolejne warstwy były jaśniejsze od poprzednich. Wypełniamy całą poszewkę coraz to jaśniejszymi elementami i w efekcie uzyskujemy efekt ombre! Doskonale będzie prezentować się cała kolekcja poszewek w różnych odcieniach, wykonanych tą samą techniką!

 

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć