Kwiatowe dekoracje do wnętrz

Efektowne i modne. A do tego cieszą oko. Pasują zarówno do sypialni, jak i do salonu. Z powodzeniem są wykorzystywane jako dekoracja weselnych sal. Kwiatowe inicjały, litery, a nawet całe napisy zawieszone na ścianie lub stojące na komodzie — to wspaniała ozdoba, której wykonanie zajmuje dosłownie chwilę.

Chyba nie ma nikogo, kto nie lubi kwiatów. Pachną równie pięknie, jak się prezentują. Kwiaty dodają lekkości i świeżości pomieszczeniom. W zależności od rodzaju mogą również stanowić elegancką dekorację lub wpisać się w rustykalny klimat wnętrz. Róże to niekwestionowane zwyciężczynie wśród kwiatów. Są uniwersalne i pasują niemal do każdego wystroju. Dlatego dzisiejsza propozycja opiera się właśnie na nich. Można użyć świeżych. Jednak jeśli do wykonania naszych inicjałów wykorzystamy sztuczne róże i inne drobniejsze kwiaty, wykonane z wysokiej jakości materiałów, ozdoba posłuży nam dłużej.

Do wykonania kwiatowych ozdób potrzebujemy:

  • sztucznych róż i innych kwiatów oraz liści w wybranej kolorystyce
  • szarej gąbki florystycznej
  • kleju
  • drucików
  • gotowych liter — kartonowych lub drewnianych z pustym, odkrytym środkiem
    farby akrylowej
  • pędzla
  • wstążek lub materiałów do wykończenia

Pierwszym krokiem jest przygotowanie liter, czyli pomalowanie ich w wybranym przez siebie, dowolnym kolorze. Jeśli zależy nam na pełnym kryciu, warto nałożyć więcej niż jedną warstwę. Jeśli jednak chcemy utrzymać niedbały, celowo postarzony efekt można zostawić jedną warstwę i dodatkowo po wyschnięciu wykonać przetarcia. Papierem ściernym w przypadku drewnianych form, suchą i szorstką częścią gąbki, w przypadku kartonowych. Następnie dno liter należy wypełnić klejem, po czym wypełnić je szarą gąbką florystyczną. Potem wystarczy zaplanować kwiatową kompozycję, dociąć kwiaty i powtykać je w gąbkę. Można pomóc sobie drucikami. Ostatni etap zależy już od własnej inwencji twórczej. Można sięgnąć po materiał lub wstążki i zrobić z nich kokardki, bądź zostawić je zwisające u dołu liter. Ta opcja sprawdzi się wtedy, kiedy chcemy nasz inicjał zawiesić na ścianie.

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć