super-bohater w każdym domu
średni
0
zaloguj się aby zagłosować
Sezon bali karnawałowych w pełni, więc mój siedmioletni siostrzeniec wymyślił strój odpowiedni do okazji. Padło hasło "Flash" - mało popularny w szerszych kręgach super bohater z komiksów. Niezbędne materiały: - czerwona i żółta dresówka - ilość zależna od wielkości super-bohatera, u mnie niecały metr bieżący czerwonej i kawałek 50x50 cm żółtej, - biały i żółty arkusz A4 filcu do wykonania aplikacji, - gumka do spodni, - nici - czerwona, żółta i biała, - dzielny Łucznik model Predom 466, - papier szary do wykroju, - przybory krawieckie.
krok 1
Najpierw należało przeszukać internet, aby sprawdzić jak ów Flash wygląda. Potem przygotować projekt do akceptacji. Oryginał ma co prawda jak każdy super-bohater kombinezon, ale ustaliliśmy spodnie i bluzkę. Ponieważ nie mam siostrzeńca pod ręką zostały mi dostarczone jego spodnie i bluzka. Na tej podstawie zrobiłam papierowy wykrój (odrysowałam), a potem przeniosłam na materiał. Cały strój krojony jest z czerwonej dresówki. Flash nosi żółte kozaki, więc dolna część nogawek to żółta dresówka.
krok 2
Wyzwaniem była maska. Tu nie miałam czym się posiłkować. Dostałam tylko obwód głowy. Szablon przygotowany wg własnego wykroju.
krok 3
Wszystkie aplikacje wykonałam z filcu. Siostrzeniec nie mieszka blisko, więc wszystko było załatwiane na odległość, bez możliwości przymiarki. Jak się okazało bluzkę, którą dostałam na wzór była za duża, a spodnie nieco przykrótkie. Najlepszym dowodem, że moja praca przypadła do gustu siostrzeńcowi - przymierzył i tak został tego wieczoru. Po balu dzwonił powiedzieć, że wszyscy się interesowali skąd ma takie przebranie, a on mógł odpowiedzieć, że to nie kupione tylko szyte specjalnie dla niego. Na zakończenie dodam, że zestaw (bluza, spodnie i maska) to świetna baza do wyczarowania każdego SuperBohatera. Wszystko zależy od koloru stroju i aplikacji.
wróć