koronkowy stanik
łatwy
1
zaloguj się aby zagłosować
Walentynki tuż, tuż więc to idealny czas aby zrobić sobie prezent na tę okazję i uszyć modny, romantyczny staniczek z koronki :) Aby uszyć staniczek potrzebujemy: pół metra elastycznej koronki szerokiej na 16cm, po 1,5metra gumy szerokiej na 2cm i na 1 cm, nici pod kolor
krok 1
Najpierw przygotowujemy szablon na miseczkę ( a dokładnie to na jej połowę) w tym celu musimy zmierzyć pierś tak jak na zamieszczonym zdjęciu - mierzymy odległości od poszczególnych punktów i nanosimy je na kartkę papieru tak jak zostało to przedstawione na zdjęciu, wycinamy szablon (po zaokrąglonej zielonej linii)
krok 2
Nastepnie układamy szablon na koronce i przypinamy szpilkami, wycinamy 4 części. Kolejnym krokiem jest złożenie dwóch połówek miseczki prawą stroną do prawej, przypinamy szpilkami i szyjemy wzdłuż zaokrąglonej strony.
krok 3
Teraz musimy zmierzyć się pod biustem - przygotowujemy gumę szeroką na 2cm z uwzględnieniem zapasu na przyszycie zapięcia. Na końcach gumy przyszywamy zapięcie a na środku przypinamy szpilkami uszyte już miseczki.
krok 4
Następnie przygotowujemy gumkę na ramiączka. Możemy zmierzyć szelki w staniku , który aktualnie nosimy żeby były idealne (po 1cm zapasu na obydwu końcach na przyszycie). Gdy przygotujemy ramiączka odpowiedniej długości przyszywamy je z przodu do miseczki i z tyłu w takiej samej odległości od zapięcia - tak postępujemy z obydwoma szelkami :)
krok 5
Aby ozdobić staniczek możemy w miejscu doszycia szelek do miseczki naszyć np. czerwone kokardki :) Gotowe.
wróć