eko torba / torba na zakupy
łatwy
0
zaloguj się aby zagłosować
Tutorial na super uniwersalną eko torbę/torbę na zakupy. Co potrzebujemy? 2 kawałki materiału na podszewkę 50x50cm 2 kawałki materiału na wierzch torby 50x50cm 2 paski na uchwyty 65cm x 12cm 2 kawałki materiału na kieszeń (może być z tego samego materiału) wielkość około 25x30cm nici pod kolor
krok 1
Najpierw układamy materiał podszewki prawą stroną do prawej i szyjemy z boku i u dołu około 1cm od brzegu (na dole zostawiając otwór na wywinięcie ) - identycznie postępujemy w części zewnętrznej torby tylko tutaj już nie zostawiamy otworu. Jeśli materiał był złożony na pół czyli kawałek 100cmx50cm wystarczy przeszyć boki (w podszewce należy wyciąć otwór). Następnie odrysowujemy w rogach kwadraty 7x7cm i wycinamy je
krok 2
Następnie składamy wycięte rogi w taki sposób jak na zdjęciu i przeszywamy na maszynie około pół centymetra od brzegu (identycznie postępujemy ze wszystkimi czterema wyciętymi rogami)
krok 3
Teraz przygotowujemy kieszeń. Układamy materiał prawą stroną do prawej i przeszywamy dookoła około 1cm od brzegu na dole zostawiając otwór na wywinięcie. Po obszyciu wywijamy na prawą stronę, zawijamy górny brzeg około 1cm na zewnątrz i przeszywamy ok. 2mm od brzegu (zdj)
krok 4
Kolejną czynnością jest przyszycie kieszeni do torby. Najłatwiej jest ja przyszyć jeszcze przed zeszyciem wierzchniej części torby, ale czasem można o tym zapomnieć (tak jak ja:)) i przyszyć ją później. Wywijamy zeszytą , wierzchnią część torby na prawą stronę i przypinamy szpilkami kieszeń w takim miejscu jakie nam odpowiada. Przyszywamy na maszynie boki i dół - gotowe!
krok 5
Teraz pora na szelki/uchwyty/rączki W obydwu paskach zakładamy materiał po bokach do środka na taką szerokość aby po złożeniu ich na pół szerokość paska nas zadowalała. Spinamy szpilkami i przeszywamy z obydwu stron paski około 3mm od brzegu.
krok 6
Uff, torba prawie uszyta. Teraz mocujemy rączki do torby:) Wierzchnią stronę torby wywijamy na prawą stronę a podszewkę na lewą i wkładamy wierzchnią część torby do podszewki tak aby stykały się w środku prawymi stronami. Wkładamy uchwyty po obydwu stronach torby (między materiał wierzchni a podszewkę) tak aby wystawały około 2cm. Spinamy szpilkami kilka centymetrów od górnego brzegu.
krok 7
Obszywamy dookoła górny brzeg torby. Po zeszyciu wywijamy na prawą stronę przez pozostawiony w podszewce otwór. Wyrównujemy górny brzeg torby.
krok 8
Przeszywamy torbę dookoła około pół centymetra od górnego brzegu. GOTOWE!!!:)
krok 9
Torba gotowa:) Na koniec możecie w środku przyszyć zapięcie - np. duży zatrzask taki jaki znajdziecie w płaszczu czy kurtce :) Przyszywamy go ręcznie :)
wróć