Portfel męski od projektu, po wykrój i szycie przez Iwakki
średni
0
zaloguj się aby zagłosować
Portfel męski został zaprojektowany z myślą o wygodzie. Do portfela miały zmieścić się wszystkie karty, dowody rejestracyjne, najpotrzebniejsze dokumenty, miejsce na banknoty i monety. Zapraszam na cały proces powstawania projektu.
krok 1
Do projektu wybraliśmy papier który zachowuje się jak skóra. Papier ten nie ma szans aby potargać się a nawet zamoknąć. Można go gnieść, ciąć, malować i przeszywać. Ale uwaga !!! Można tylko raz przeszyć jak się pomylisz, niestety zostają małe dziurki po wypruciu tak jak w skórze.
krok 2
Przed rozpoczęciem szycia wybieram kolor nici. Wybrałam nici do jeansu. Jeśli szyję na domowej maszynie igła powinna być o grubości 100 odpowiednia do jeansu. A na maszynie przemysłowej spokojnie papier przeszyje się nawet na 90.
krok 3
Skrojone elementy przypinam klipsem lub spinaczem, szpilki nie da się wbić ponieważ jest zbyt gruba warstwa. Zakładki na karty odmierzyłam, przymierzyłam i dopasowałam na wymiar. Tutaj powstaje szycie na miarę :)
krok 4
Na tym etapie zakładki są przeszyte i przygotowałam wcześniej kieszonkę na monety. Kieszonkę gotową wszywam do pierwszej warstwy portfela.
krok 5
Cały proces przebiegł ostrożnie aby nie popełnić błędu. Na małej próbce testowałam jak szyje się papier i wbiłam logo mojego autorstwa, choć lepiej wszyć metkę.
krok 6
Pierwszą część z zakładkami i miejscem na monety przeszyłam do drugiej warstwy, góra jest nie zszyta aby zostawić miejsce na banknoty.
krok 7
Do portfela uszyłam jeszcze trzecią dodatkową warstwę, która przyszyta jest przez środek portfela. Wszyłam okienka plastikowe na dowody rejestracyjne. Niestety fotografię celowo zamazałam ponieważ nie chcę aby były widoczne dane pojazdu jak i osobowe.
krok 8
Tak prezentuje się portfel po całym procesie zszywania danych elementów. Bez problemu można papier zgiąć na pół tak jak skórę.
krok 9
Portfel z lotu ptaka, jak tak się przypatrzymy to widać fotografię, która również znalazła miejsce w portfelu. I tak powstał portfel dla mojego męża. Zapraszam na kolejne przepisy oraz na blog www.iwakki.blogspot.com
wróć