Renowacja starego krzesła
średni
0
zaloguj się aby zagłosować
Witajcie :D Zastanawiacie się jak tchnąć w stare meble nowe życie ? Tak, da się to zrobić przy odrobinie wysiłku :D Zobaczcie jak ja odnowiłam swoje stare krzesło drewniane. Jak widać na zdjęciach było w strasznym stanie ..
krok 1
Co będzie Wam potrzebne: 1. Papier ścierny 2. Farba do drewna akrylowa, alkidowa lub poliuretanowa w dowolnym kolorze. 3. Pędzel płaski, mini wałek piankowy (taki jak do malowania wnętrz) 4. Materiał obiciowy 5. Włóknina do wykonania siedziska 6. Śrubokręt do odkręcenia śrub mocujących 7. Pistolet na zszywki do przybicia nowej tkaniny.
krok 2
Chciałam aby krzesło finalnie było w kolorze białym więc pierwszą czynnością jaką zrobiłam to pozbycie się starego bordowego lakieru. Użyłam do tego papieru ściernego. Dzięki temu powierzchnia jest wyszlifowana i możemy pozbyć się zagłębień i uszkodzeń drewna które powstały przez lata użytkowania. Aby oczyścić krzesło z pyłu można użyć do tego celu wilgotnej szmatki. Wszystkie części krzesła malowałam za pomocą płaskiego pędzla a wałkiem wyrównywałam warstwę aby była jednolita bez zacieków.
krok 3
Gdy farba zasychała miałam czas zająć się wymianą obicia... Siedzisko było już wygniecione i twarde więc aby nadać miękkości wykorzystałam do tego celu włókninę o grubości 1,5 cm złożoną 3-krotnie. Wycięłam prostokąt o wymiarach siedziska plus kilka cm na zakładki aby od spodu można było przymocować za pomocą zszywek włókninę oraz materiał. Podobnie wykonałam oparcie czyli dwie warstwy włókniny. Materiał przeszyłam na maszynie aby powstał rękaw przez który przeciągnęłam oparcie. Boki zszyłam zszywkami. Pozostało tylko skręcić wszystkie elementy i cieszyć się efektami pracy.
krok 4
Poświęcony czas: Czas oczyszczania papierem ściernym około 25 minut. Malowanie 1 warstwy 20 minut (wystarczający efekt) Zasychanie farby 24 godziny. Poduszkę patchworkową również wykonałam sama na "Przepis na szycie" macie do podobnej tutorial ode mnie :D Miłej pracy :D
wróć