BYBY KRAM
średni
0
zaloguj się aby zagłosować
BYBY KRAM to super praktyczny przybornik podczas dalekich lub bliskich podróży z maluszkiem. Przydatny przy wyjściach na zakupy, do znajomych , na spacery oraz przy wyjściu do lekarza. Ponieważ Mama ma wszystkie potrzebne akcesoria do przewijania w jednym miejscu może swobodnie bez stresu cieszyć się chwilami spędzonymi ze swoim maleństwem.
krok 1
POTRZEBNE MATERIAŁY Cztery różne tkaniny, flizelina do naprasowania w celu usztywnienia i wzmocnienia tkaniny ,cienka owata, tasiemki, literki filcowe, rzep, nici, guziczek, folia na kieszonkę, ozdobny kwiatuszek maszyna do szycia linijka, nożyczki oraz w moim przypadku zdjęcie maluszka .
krok 2
SPOSÓB WYKONANIA Za pomocą szablonów lub wymiarów elementów kroimy materiał. Część A wierzchnia i część B wnętrze przybornika WYMIARY na każdą część 1 x( 34cm x 27 cm) Część C kieszeń szeroka 2 x (26cm x 27 cm) część D kieszeń z tasiemką ,wąska 2 x (22 cm x27cm ) Część E pasek na smoczek 1 x (6 cm 16 cm ) część F zapięcie 1 x (14 cm x 16 cm)
krok 3
Jako pierwsze szyjemy część A według własnego pomysłu, tu można wykazać się dość sporą kreatywnością. Ja do tej części wybrałam dwie podstawowe tkaniny. Połączenie ich zakryłam białą falistą taśmą. Z literek filcowych ułożyłam imię dzieciątka i przygotowałam kieszonkę z foli do której włożę przygotowane zdjęcie maluszka. W ten sposób mój przybornik został spersonalizowany. Na koniec ozdobiłam ramkę malutkim kwiatuszkiem z perełkami.
krok 4
W następnej kolejności przygotowałam paseczek na smoczek i zapięcie przybornika . Składamy materiał na pół przeszywamy ,wywracamy na prawą stronę i przeprasowujemy.Tak przygotowane części odkładamy na bok.
krok 5
Następnym etapem jest uszycie wnętrza przybornika. Na główny materiał w moim przypadku w kolorowe serduszka układamy zaprasowane kieszonki . Zgięciem do środka. Do części D doszywamy ozdobne tasiemki.
krok 6
Szpilkami spinamy ze sobą części C i D zaznaczamy w którym miejscu przeszyć by powstały kieszonki na potrzebne przybory do przewijania. Ja zrobiłam po jednej stronie dwie jednakowej wielkości kieszonki a po drugiej większą i mniejszą. I do dwóch równych kieszonek doszyłam rzep by się zapinały.
krok 7
Następnie kieszonki położyłam na główny materiał i w odpowiednich miejscach przypięłam przygotowany wcześniej pasek na smoka i zapięcie i wszystko razem przeszyłam blisko brzegu.
krok 8
Jak mamy już uszyte wszystkie części , układamy je prawymi stronami do wewnątrz , pod to wkładamy cienką warstwę owaty spinami szpileczkami i zszywamy razem, pozostawiając otwór do wywinięcia.
krok 9
BYBY KRAM przewracamy na prawa stronę. Przyszywamy w odpowiednim miejscu rzepy i przeszywamy dookooła w celu estetycznego wykończenia pracy.
krok 10
Gotowy BYBY KRAM prezentuje się TAK . A jak go wypełnimy odpowiednimi przyborami będzie wspaniałym i praktycznym PREZENTEM . MASKOTECZKA SZELESZCZĄCA MYSZKA ( na pierwszm zdjęciu ) dopasowana kolorystycznie może być super uspokajaczem dla maluszka,kiedy mama go przewija. I wspaniałym dopełnieniem mojego projektu.
wróć