Zimowy zestaw dla maluszka
łatwy
0
zaloguj się aby zagłosować
Cieplutki zestaw (czapka + komin) dla maluszka. Łatwy i szybki do zrobienia.
krok 1
Na zrobienie kompletu potrzebujemy 2 motki grubszej włóczki wełnianej (ja używam Alize Maxi 100 m w motku), druty nr 9, igłę do zszycia oraz pompon do czapki.
krok 2
Zaczynamy od komina. Na drut nabieramy 35 oczka. Przerabiamy prawymi oczkami. ( pierwsze oczko bez przerobienia, reszta prawe oczka). Przerabiamy aż będzie ok 50 cm.
krok 3
Zakańczamy komin (Podwójne oczko, wracamy oczko powstałe, podwójne oczko, zsuwamy i tak do końca). Zostawiam ilość włóczki ( 3x szerokość komina). Zszywamy.
krok 4
Nabieramy oczka na czapkę (ok 30- 35 oczek w zależności od grubości włóczki, pamiętajmy że czapeczka się rozciąga. Pierwsze 11-12 rzędów przerabiamy oczkami prawymi tak jak w kominie. Musimy zacząć zwężać czapkę (dwa oczka prawe jedno robimy podwójne tak jak przy kończeniu komina), rząd oczek prawych, rząd zwężany (tak jak powyżej), rząd oczek prawych, rząd oczek zwężanych ( co drugie oczko zwężane). Zostaje nam milka oczek na drucie. Odcinamy włóczkę (ok 3 X długość czapki) i przewlekamy przez oczka które mamy na drucie. Zszywamy czapkę.
krok 5
Do czapki doszywamy pompon i gotowe.
krok 6
Komplet jest cieplutki oraz szybki do zrobienia i dosyć niedrogi ( koszt to 27 zł za cały komplet). Dodatkowo czapkę można podszyć polarem bądź dresówką.
wróć