Suknia ślubna princess
średni
0
zaloguj się aby zagłosować
Suknia ślubna princess'ka na usztywnionym gorsecie, pokrytym zdobioną hiszpańską koronką, zapinana za zamek; spódnica z lejącego tiulu i satynowej podszewki. Do sukni założona jest halka na trzech kołach.
krok 1
Przygotowuję elementy gorsetu z satyny x2 i wkładu usztywniającego x1.
krok 2
Przygotowuje koszulkę, na którą zostanie naszyta koronka. Uwzględniam kształt dekoltu.
krok 3
Z podszewki satynowej kroję 4 półkoła, aby uzyskać dwa koła. Na jedną warstwę nałożę tiul, druga posłuży do odszycia lewej strony. Na spódnicę dł 120 cm potrzebuję ok 5,5 m tkaniny.
krok 4
Tiul 300/300 cm składam na pół w szerokości , następnie na pół po długości. Od krawędzi odmierzam 120 cm (długość spódnicy), pozostałe 30 cm to długość promienia. Nadmiar w obwodzie talii zostanie umarszczony. Na trzy warstwy potrzebuję 9 m tiulu.
krok 5
Z koronki wybieram i wycinam elementy do dekoracji gorsetu. Część z nich zostanie przyszyta maszynowo (od góry przezroczystą nicią, od dołu jedwabną), część przyszyję ręcznie.
krok 6
Od lewej strony, zmontowany gorset, wszyta na gładko podszewka.
krok 7
Kapowanie krawędzi gorsetu i koronka od lewej strony.
krok 8
Marszczenie w tiulu w pasie. Trzy warstwy tiulu składam razem. 1 cm od krawędzi przeszywam luźną nitką , następnie "na stopkę" od pierwszej nitki przeszywam drugą linię. Nitki ściągam razem na tyle, aby uzyskać wymagany obwód talii.
krok 9
Po połączeni gorsetu ze spódnicą wszywam kryty zamek
krok 10
Dół jeszcze nie podłożony, suknia czeka na swoją właścicielkę :-)
wróć