Spódniczka TU-TU z wiązaną kokardką
łatwy
0
zaloguj się aby zagłosować
Wiem, że eureki nie odkryłam, ale może komuś się przyda przepis na spódniczkę tu-tu z wiązaną kokardką na gumce. Idealne dla małych księżniczek <3
krok 1
Do wykonania spódniczki potrzebne nam jest: - 3 równe długie paski tiulu lub szyfonu ( długość 3x obwód bioder i szerokości która określa długość spódniczki od pasa) - Najszersza jaką macie wstążkę bądź koronkę w formie szerokiej wstążki - Guma - Duuuużooo szpilek -Nożyczki, ołówek, miara krawiecka, nici, maszyna do szycia .
krok 2
Najpierw bierzemy naszą wstążkę odmierzamy na lewej stronie około 35 cm, zaznaczamy. Następnie zaznaczamy obwód bioder plus 2 cm. (dobrze też zaznaczyć sobie od razu połowę tego obwodu) I kolejne 35 cm z drugiej strony. Teraz zaczynamy przypinać nasze wcześniej przygotowane paski. ( 3x dłuższe niż nasz obwód), Pierwszy koniec przypinamy z 1cm zapasem do zaznaczonego początku obwodu bioder, drugi do końca zaznaczonego obwodu bioder z 1cm zapasem. Składamy pasek tiulu równo na pół i przypinamy do połowy obwodu bioder. Powstaną nam takie 3 punkty odniesienia. Pamiętajmy, że wstążka musi być na lewej stronie, a tiul tak jakby na prawej.
krok 3
Teraz robimy nasze zakładeczki, najpierw na jednej połowie obwodu bioder. Jedna przy drugiej, rozkładając równo materiał. Na drugiej połówce to samo. Wszystkie zakładki robimy w tą samą stronę.
krok 4
Przyszywamy pierwszą warstwę tiulu do wstążki. Najlepiej szyć w kierunku układania się zakładek.
krok 5
To samo robimy z dwoma kolejnymi paskami tiulu. Można przypinać każdy osobno, bądź dwa na raz. Wszystkie zakładki zakładki w tą samą stronę co w pierwszej warstwie i przyszywamy.
krok 6
Teraz zszywamy na lewej stronie każdą warstwę tiulu osobno. Nie zszywamy wstążki !!! Powstaje już nam spódniczka, zostaje tylko stworzenie tunelu na gumkę i przeciągnięcie gumki.( w kolejnych krokach)
krok 7
Przewijamy spódniczkę na prawą stronę i zwijamy wstążkę w tunel powijając jej krawędź, spinamy szpilkami. Zakrywamy nim szew na naszych zakładkach z tiulu. Szyjemy jak najbliżej krawędzi tunelu z wstążki, uważając na to by zakładki dobrze się układały i szew został schowany. Szyjemy dookoła doszywając tylko do łączenia tiulu, aby nasze zostawione ogonki wstążki nie zostały zaszyte.
krok 8
Przycinamy gumę na szerokość obwodu pasa minus 2-3 cm . Przeciągamy przez powstały tunel i zszywamy. Rozkładamy gumkę ładnie w tunelu.
krok 9
Podwijamy pozostawione ogonki wstążki. Wyrównujemy tiul. Zawiązujemy kokardkę z pozostawionych ogonków wstążki (tył).
krok 10
I gotowe :) Małe księżniczki na pewno będą zadowolone <3 Na zdjęciu mała Lilou w spódniczce ode mnie :) <3
wróć