Słoneczko - zabawka sensoryczna krok po kroku
średni
0
zaloguj się aby zagłosować
Słoneczko ze wstążeczkami, szeleszczące, mięciutkie z minky z możliwością zawieszenia. Zabawka sensoryczna dla maluszka. Potrzebna będą: - żółte minky lub inny żółty materiał np.tkanina bawełniana; - kolorowe wstążeczki; - kolorowy filc; - folia celofanowa np. rękaw do pieczenia; - kulka lub włókno sylikonowe na wypełnienie; - karabińczyk - nici, igły, nożyczki itp.
krok 1
Na minky odrysowałam od pokrywki okrąg. Jego średnica to 14cm. Przygotowałam również kółka na oczy i rumieńce oraz owal na nosek, które wycięłam z filcu.
krok 2
Przygotowałam również 14 centymetrowe kawałki wstążek na promienie i wstążkę z karabińczykiem. Karabińczyk tak założyłam, żeby można było go w każdej chwili zdjąć.
krok 3
Kiedy skończyłam wszystkie przygotowania wzięłam się za przyszywanie buźki. Filcowe elementy wpierw podkleiłam, żeby „siedziały w jednym miejscu, a potem je obszyłam ściegiem prostym ze stopką do pikowania. Usta przeszyłam prostym potrójnym ściegiem po uprzednim narysowaniu znikającym pisakiem kształtu ust.Wszystkie elementy naszyłam używając nici w odpowiednim kolorze
krok 4
Wstążeczkę z karabińczykiem umieściłam centralnie na górze buzi i rozłożyłam w miarę równomiernie promienie. Zaczęłam od ułożenia promienia przeciwlegle do wstążeczki z karabińczykiem. Potem po bokach na ćwiartkach okręgu. Wykorzystując taki podział rozmieściłam resztę promieni. Wszystkie przypięłam szpilkami i przeszyłam na około powyżej linii właściwego zszycia, żeby potem już nie martwić się potencjalnym przesunięciem wstążeczek.
krok 5
Tak jak wspomniałam na początku w przygotowaniach, wyrysowałam na minky tylko jeden okrąg. Minky to zdradziecki materiał i lubi się przesuwać. Żeby uniknąć zbędnego stresu i niepotrzebnego prucia na tylną część słoneczka wycięłam „kwadrat” nieco większy od koła na buźkę. Podłożyłam też szeleszczącą folię i to wszystko razem zeszyłam pozostawiając miejsce na przewinięcie.
krok 6
Nadmiar materiału i folii odcięłam i ponacinałam dookoła, aby ładnie się układało po przewinięciu.
krok 7
Teraz już pozostało tylko wypchanie słoneczka włóknem sylikonowym i zszycie otworu.
krok 8
I tak oto sensoryczna zabawka – słoneczko dla maluszka gotowa. Będzie można ją zawiesić lub dać w małe rączki do zabawy. Karabińczyk można zdjąć, więc brzdąc się nim nie uderzy. Słoneczko szeleści i jest mięciutkie w dotyku. No i oczywiście ma mnóstwo wstążeczek do ciągania
wróć