Przytulanka piesek preriowy
średni
0
zaloguj się aby zagłosować
Na prerii można je spotkać stojące na tylnych łapkach niuchające co się dzieje w okolicy. Są tak słodkie, że każdy chciałby mieć swojego do tulenia i głaskania, i kochania, i... No to sobie go uszyj ;)
krok 1
Wykrój zrobiłam z głowy. Do uszycia pieska użyłam grubego beżowego polaru, kolorowego filcu, tkaniny bawełnianej, czarnych grubych nici, wypełnienia sylikonowego, nici, nożyczek, maszyny...
krok 2
Na polarze odrysowałam pieska i wycięłam trochę większy od wykroju pieska "prostokąt" na tył. Z filcu wycięłam oczka, rumieńce i brzuszek.
krok 3
Na tkaninie bawełnianej odrysowałam nóżki (x2) i uszka (x2) i zeszyłam zostawiając otwór na przewinięcie.
krok 4
Czarną, grubą nitką ręcznie wyhaftowałam przednie łapki, nosek i buźkę.
krok 5
Wcześniej przygotowane filcowe oczka, brzuszek i rumieńce przykleiłam w odpowiednich miejscach klejem, a po jego wyschnięciu przyszyła.
krok 6
Uszka i nóżki wycięłam nożyczkami z zygzakiem, żeby po przewinięciu się brzydko nie fałdowały. Można też ponacinać brzegi, jeśli nożyczek akurat brak.
krok 7
Uszka i nóżki przyszyłam poniżej linii zszycia, żeby się nie przesuwały podczas zszywania całości razem.
krok 8
Po przygotowaniu przodu i podszyciu nóżek i uszek przyszła pora na zszycie całości. "Plecki" celowo zostawiłam w prostokącie, żeby nie mieć problemu z przesuwaniem się brzegów. Tak mi łatwiej, ale oczywiście można wyciąć dwa razy postać pieska zamiast prostokąta z tyłu.
krok 9
Po zszyciu obcięłam nadmiar materiału, nacięłam zaokrąglenia i, oczywiście, zszywając zostawiłam otwór na przewinięcie
krok 10
Teraz zostało już tylko wypchać przytulaka wypełnieniem sylikonowym i zaszyć otwór. Do brzuszka włożyłam jeszcze piszczałkę. I tak słodki przyjaciel po podrasowaniu oczek trafił w rączki kochającego niemowlaka.
wróć