PRZEPIS na KOSTIUM LWIĄTKA
łatwy
0
zaloguj się aby zagłosować
Jak w prosty sposób z niepotrzebnych rzeczy zrobić kostium LWIĄTKA na potrzeby teatralne czy bal karnawałowy. A no własnie? Wystarczy tylko zgromadzić odpowiednie rzeczy w wybranych kolorach i ciekawej fakturze . A może powstać niepowtarzalne barwne przebranie. Dzieci kochają się przebierać i wcielać w różne postacie z bajek. Ale nawet przebranie w dzikie zwierzę może dać mu wiele satysfakcji i cudownej zabawy.
krok 1
POTRZEBNE MATERIAŁY Jasnobrązowa sukienka mamy , dziecięce futerko-płaszczyk, kolorowe futrzaki, bandaż elastyczny, gumka, lamówka, nici tiul, organza , rzep nici
krok 2
Z mojej sukienki wypruwamy i odcinamy niepotrzebne części .
krok 3
Następnie za pomocą przygotowanego wykroju przygotowujemy sukieneczkę w rozmiarze 110. I zszywamy na maszynie
krok 4
Z za małego płaszczyka w kolorze pisku wypruwamy rękawy .Z nich powstały: getro buciki-jajko łapy na nogi, oraz wstawka na końcach rękawów. Z przedniego fragmentu płaszczyka powstanie brzuszek naszyty na sukieneczkę i ogonek lwiątka
krok 5
Z brązowego tiulu oraz żółtej organzy przygotowujemy falbankę i doszywamy do sukieneczki . Brązowy bandaż posłużył mi jako ściągnięcie w pasie. I prezentuje się jakby był to paseczek.
krok 6
Z jednej najmniejszej części wyprutej z wewnętrznej części sukienki wykonam grzywę lwa.
krok 7
Grzywa powstała doszywając po koleii odpowiednio dopasowane futerka i uszy. Doszyłam gumkę i rzep by dobrze przylegała do twarzy.
krok 8
I tak można się już bawić z koleżanką. Bo w tym przypadku do przymiarki i zabawę też była chętna . A córka jeszcze jutro na przedstawienie teatralne dostanie makijaż twarzy. Co będzie pięknym dopełnieniem mojej pracy.
wróć