Bukiet TULIPANÓW - NIEKONIECZNIE PERFEKCYJNY
średni
0
zaloguj się aby zagłosować
Już środek wiosny ,a na dworze, jeszcze ziąb. Wkrótce DZIEŃ MAMY a za oknami pogoda sprzyjająca siedzeniu w domu przy maszynie. I tak postanowiłam,że zamiast coś kupować z tej okazji może by tak samemu wykonać jakiś prezencik . Niekoniecznie PERFEKCYJNY ale wykonany własnoręcznie. To właściwy moment na uszycie materiałowych TULIPANÓW, bo świeżych w tym roku mama nie miała zbyt często. A takich jeszcze nigdy nie widziała.
krok 1
POTRZEBNE MATERIAŁY: Tkaniny wybór dowolny, również końcówki zalegające w szafie mile widziane, nici. Maszyna doszycia, wcześniej przygotowane szablony ,szpilki,nożyce, igła, słomka do napojów oraz pistolet na klej.
krok 2
Tkaninę składamy prawymi stronami i nanosimy kształt przy pomocy szablonów .
krok 3
Na maszynie zszywamy ze sobą obie części główki pozostawiając na dole otwór.
krok 4
Kiedy mamy już wszystkie główki uszyte, przewracamy je na prawą stronę .Wypełniamy owatą i każdą zszywamy ręcznie ( fastrygą) tak by zakończenie nie było za grube i zmieściło się do otworu słomek. Odkładamy na bok.
krok 5
Następnie szyjemy tuneliki na łodyżkę. Jeden koniec tunelika pozostawiamy nie zszyty. Z pomocą patyczka szaszłykowego wywijamy je na prawą stronę i wkładamy do niego słomkę. Tak przygotowane odkładamy na bok
krok 6
Z pozostałej części zielonej tkaniny szyjemy liście, postępując jw Przez pozostawiony otwór wywijamy listki na prawą stronę i zaszywamy je. Liście jak również uszyte główki tulipanów zanim je wypełnimy należy je wyprasować.
krok 7
Tak przygotowane wszystkie elementy tulipana łączymy je w całość. Mamy dwa sposoby na to : Końcówkę główki wsadzimy do rurki dosuwamy łodyżkę do główki i zszywamy je z sobą ściegiem krytym. Jednak jest to dość czasochłonne dlatego też moja propozycja to po prostu użyć do tego pistoletu z klejem.
krok 8
Wykończenie tulipana klejem to metoda naprawdę dobra która pozwala na szybkie wykończenie dość długiej i mozolnej dotychczasowej pracy. A EFEKT jest ten sam. TULIPANKI gotowe do podarowania komuś wyjątkowemu.
krok 9
I taki oto bukiecik powstał w jedno popołudnie a wkrótce otrzyma go moja mama ,dzięki której poznałam pierwsze ściegi na maszynie. Kiedy dostałam od niej pierwszą maszynę do szycia – a było to już dość dawno temu – nie sądziłam że kiedyś szycie stanie się moim najbardziej ulubionym zajęciem. I mam nadzieje ,ze bardzo ja tym bukietem zaskoczę. Jestem bardzo zadowolona z końcowego efeku.
wróć