Stara bluza w nowej odsłonie

Ubrania w sportowym stylu bezsprzecznie zyskały na popularności w ostatnich latach. Z jednej strony przyczynia się do tego rosnąca moda na bycie aktywnym fizycznie i prowadzenie zdrowego trybu życia. Z drugiej, po prostu chęć noszenia się wygodnie i na luzie wynikająca np. tendencji do odchodzenia od eleganckich, formalnych strojów w miejscach pracy, wprowadzanie tzw. casual friday itp.

Coraz więcej sklepów poszerza swoją ofertę o luźne, sportowe propozycje, wybór mamy więc szeroki. Miłośnicy DIY przyznają jednak, że nawet sportowe ubrania przyjemniej jest nosić, gdy posiadają własnoręcznie wykonany akcent.
W tym poście przedstawimy pomysły na przemianę prostej, zakładanej przez głowę bluzy.

1. Bluza w kobiecym wydaniu
Bluza długości do pępka, idealna do spodni z wysokim stanem, obcisłych spódniczek? Jak najbardziej tak! Tym sposobem otrzymamy bardziej kobiecy look. Jedyne co trzeba zrobić, to uciąć bluzę na odpowiednią długość i wszyć gumkę. Możemy zakończyć na samym obcięciu, uzyskamy wtedy niedbały, nieco rockowy efekt.

2. Transparentne wstawki
Prześwitujące koszule tzw. mgiełki są bardzo modne i lubiane szczególnie w sezonie letnim.
W zimie jednak, transparentne ubranie nie jest najlepszą opcją, jeśli nie chcemy zmarznąć. Ale zawsze możemy wszyć kawałek mgiełkowego lub siateczkowego materiału w bluzę np. na rękawie. Odcinamy rękaw np. na wysokości łokcia i następnie skracamy go o dowolną długość (w zależności od tego, jak dużą wstawkę chcemy). Wycięty kawałek należy użyć jako szablon do wykrojenia wstawki z transparentnego materiału.

3. Modne zapięcie
Powróciła moda na sznurkowe przeplatanki na ubraniach: bluzkach, sukienkach, głównie w okolicach dekoltu. Dlaczego by więc nie na bluzie? Wycinamy ściągacz bluzy wokół szyi, delikatnie powiększamy dekolt w kształt litery V, robimy wzdłuż jego linii dziurki i przeplatamy je rzemykiem lub sznureczkiem.

Bluza przerobiona jednym z tych sposobów sprawdzi się świetnie do codziennych stylizacji, a może nawet do joggingu na świeżym powietrzu?

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć