Świąteczna poduszka

Wigilia zbliża się coraz większymi krokami, a Ty nie masz jeszcze pomysłu na prezent dla bliskiej osoby? Spróbuj przygotować go własnoręcznie! Doskonałym pomysłem będzie uszycie zimowej poduszki. To ładny i bardzo praktyczny upominek. Poniżej krótki poradnik, jak ją wykonać.

Czego potrzebujesz do zrobienia poduszki:

-kawałka materiału w czerwonym i białym kolorze; dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie starej, nieużywanej koszuli bądź T-shirtu,
-kleju na gorąco,
-wypełnienia poduszki,
-szablonu.

Na samym początku przystępujemy do znalezienia odpowiedniego szablonu, który będzie stanowić główny element dekoracyjny naszej poduszki. Możemy również wykonać go własnoręcznie z twardej tektury. To jaki wzór zastosujemy, zależy od naszych preferencji. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie szablony śnieżki, renifera, gwiazdki, czy choinki.

Jeżeli już mamy wybrany print przystępujemy do wycięcia kwadratu z czerwonego płótna, który będzie podstawą naszej poszewki. Długość boku musi być ściśle dopasowana do wypełnienia poduszki. Pamiętajmy, aby jeden koniec zostawić nieco dłuższy, do którego później przyczepimy guziki. Następnie przystępujemy do sklejenia 3 brzegów klejem na gorąco.

W międzyczasie na białym materiale odrysowujemy i odcinamy szablon. Sprawdzamy, czy brzegi poduszki się dobrze połączyły. Jeżeli wszystko przebiegło prawidłowo, przyklejamy nasz szablon i wkładamy poduszkę. Na samym końcu zajmujemy się wykonaniem zapięcia. Warto użyć guzików w świątecznych kolorach i kształtach.

Prawda, że proste? Do dzieła!

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć