Tablica przypominajka na Walentynki

Wasza druga połówka ciągle o czymś zapomina i gubi się w zadaniach? A może nie macie gdzie zapisywać ważnych domowych spraw do załatwienia? W takim razie możecie połączyć piękny i funkcjonalny prezent walentynkowy, tworząc tablicę, która pozwoli uporządkować wszystko, o czym należy pamiętać, a dodatkowo doda wnętrzu przytulnego charakteru. Bierzemy się więc za tworzenie tablicy- spokojnie możecie zdecydować się na kształt serca.

Musisz przygotować kawałek materiału o dowolnym kolorze i wzorze- postaw więc na taki, który najlepiej dopełni Twoje wnętrze. Oczywiście, jeżeli prezent ma być iście walentynkowy, warto zdecydować się na klasyczną czerwień. Dobierz do niego dodatkowo pasujące odcieniem gładkie tasiemki i guziczki (spokojnie 10 powinno wystarczyć). Dodatkowo potrzebujesz tektury, która stanowić będzie bazę dla kształtu oraz watolinę, która wypełni wnętrze. Zaopatrz się także w klej na gorąco (ewentualnie wysokiej jakości klasyczny klej do tkanin) oraz igłę z nitką.

W pierwszym kroku wycinamy z kartonu interesujący nas kształt, w jakim będzie nasza tablica- my z racji 14 lutego stawiamy na serce! Następnie ten sam kształt, wytnij z materiału i owaty pamiętaj jednak, żeby ten materiałowy był większy niż przygotowany z kartonu. Posmaruj karton klejem i przymocuj watolinę, dalej dokładnie to samo zrób z materiałem. Wstążki przymocuj do materiału, tworząc kształt kratki (jej linie mogę przecinać się na skos), a w punktach gdzie przecinają się dwie wstążki, przyszyj przygotowane guziczki. Teraz z kawałka materiału pozostało wykonać zawieszkę i Wasza tablica przypominajka jest już gotowa.

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć