Tipi dla kota

Jeśli Wasze koty lubią spać w różnych dziwnych miejscach i do tego celu wybierają pudełka, przestrzenie między kaloryferami i parapetami, a drapaki wykorzystują tylko do zabawy, to własnoręcznie wykonane tipi będzie idealnym legowiskiem dla waszego pupila.

Co ważne, taki namiot idealnie wpisuje się w stylistkę nowoczesnych wnętrz. Stanowi oryginalny dodatek, obok którego żaden futrzasty przyjaciel nie przejdzie obojętnie. Jak powszechnie wiadomo, koty uwielbiają ukrywać się w kartonowych pudełkach i torbach. Chętnie wchodzą do walizek. Badania dowodzą, że to obniża poziom ich kociego stresu i buduje poczucie bezpieczeństwa. Zwierzęta wchodząc do zabudowanych przedmiotów, czują się dużo spokojniej i łatwiej się aklimatyzują do otoczenia. Stąd powstał pomysł, ażeby zaprojektować kotom ich własne legowisko, w którym będą mogły się odstresować. Psy mają swoje budy, a koty — tipi, które szturmem wchodzą na salony i stają się coraz bardziej popularne w środowisku miłośników kotów.

Podpowiadamy jak uszyć takie tipi, aby wasz kot był zadowolony.

Poza tkaniną do wykonania tipi konieczne są jeszcze:

  • 4 długie okrągłe listewki
  • maszyna do szycia lub klej na gorąco
  • gruby sznurek
  • miarka
  • nożyczki
  • ołówek
  • stary plakat

Na początku trzeba dokładnie określić jakich wymiarów będzie namiot, a następnie rozrysować szablon (najlepiej na odwróconej stronie starego plakatu lub kalendarza). Wcześniej warto znaleźć materiał w odpowiednim kolorze i o pasującym do wystroju wnętrza deseniu. Po przeniesieniu szablonu na materiał należy wyciąć cztery trójkąty i kwadrat, który będzie podstawą namiotu. W jednym z trójkątów należy wyciąć koło o takiej średnicy, aby kot swobodnie mógł wejść do środka. Następnie trzeba zszyć każdy z trójkątów, po dłuższym boku. Potem należy odciąć wierzchołek powstałego namiotu, ponieważ tamtędy wyjdą listewki.Teraz kolej na podstawę tipi, którą trzeba doszyć do reszty. Kolejnym etapem jest włożenie kijków, które najlepiej dokleić od środka do rogów namiotu, tak aby się nie przesuwały, a całe tipi było stabilne. Ostatnim krokiem jest związanie 4 kijków grubym sznurkiem.

Tipi gotowe, teraz można je tylko wyłożyć kwadratową poduszką i pokazać je swojemu kotu.

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć