Tkanina lniana

Len znany był już naszym przodkom w starożytności. Jego zastosowanie różniło się jednak od tego znanego nam obecnie. Włókna lnu wykorzystywano do zszywania skór albo jako sznurka. Egipcjanie w okresie Starego Państwa rozpoczęli wytwarzanie tkaniny lnianej, która zdobiła szaty kapłanów i władców.

Len jest doskonałym surowcem. Sprawdza się idealnie zarówno w przemyśle odzieżowym, kosmetycznym, a także spożywczym. Korzystny jest dla naszej cery, dobrze wpływa również na nasze włosy i nawilża skórę. Nieoceniony jest w procesie odchudzania – zwiększa przemianę materii, przyspiesza metabolizm i rozkłada tłuszcze. Nasiona lnu wykorzystywane są również jako środek leczniczy, szybko ukoją ból gardła i zwiększą wilgotność śluzówki , co pomoże złagodzić suchy i męczący kaszel.

Tkanina lniana jest niezwykle cenionym materiałem, dodatkową zaletą jest jej ekologiczny charakter. Ten naturalny materiał powstaje z włókien roślinnych, które ulegają całkowitemu rozkładowi. Nie pozostawiają więc żadnych szkodliwych dla środowiska odpadków. Kolejną zaletą jest jego trwały i wytrzymały charakter. Silny splot włókien odporny jest na rozciąganie i ewentualne potarganie. Lniane tkaniny można prać w wysokich temperaturach – nie musimy więc obawiać się, że materiał nam się skurczy.

Wszystkich alergików ucieszy fakt, że jest to tkanina antyalergiczna, wyeliminowane zostaje więc ryzyko podrażnień i uczuleń. Jest to materiał, który doskonale sprawdzi się w upalne dni. Często możemy zaobserwować lniane spodnie, spodenki lub koszule. Powinniśmy się przyjrzeć im bliżej bowiem są one niezwykle przewiewne i pochłaniają wilgoć! Lniane ubrania są również trwalsze od sztucznych materiałów, dzięki czemu nie będziemy musieli pozbyć się ich już po pierwszym sezonie użytkowania.

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć