Total look – jak nosić

Total look to hit ostatnich kilku sezonów. Jest to stylizacja składająca się z ubrań o tym samym odcieniu lub stworzonego z jednego rodzaju materiału – np. z jeansu. Takie monochromatyczne looki są jednym z najmodniejszych trendów wśród blogerek modowych i gwiazd! Sprawdź jak nosić takie stylizacje.

Wydawać by się mogło, że stworzenie jednokolorowego stroju jest banalnie proste, wystarczy założyć tylko ubrania w tym samym odcieniu i gotowe – to jednak nieprawda. Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, tak abyś nie stała się ofiarą mody, a była w dobrym guście, a Twoja stylizacja była w dobrym guście.

Pierwszą, podstawową zasadą total looku jest dobieranie różnych odcieni tego samego koloru! Ubierając się od stóp do głów w dokładnie tym samym kolorze bardzo łatwo wyglądać kiczowato i karykaturalnie. Stosując jednak różne warianty jednego koloru stworzymy stylizacje spójną, modną i wielowymiarową. Dobrym pomysłem w przypadku jednokolorowego total looku będzie zastosowanie różnych faktur i materiałów.

Jeśli jesteś odważna – możesz pokusić się o zastosowanie różnych wzorów. Możesz łączyć paski z kratą, czy kropkami. Takie połączenie sprawi, że Twoja stylizacja będzie zauważalna i pozwoli Ci wyróżnić się z tłumu.

Aby wzbogacić jednokolorową stylizacje warto zadbać o odpowiednie dodatki. Pamiętaj,że to właśnie ona dopełniają stylizację, a nawet najnudniejsze ubranie zamienić mogą w oryginalny look. W przypadku monochromatycznej stylizacji warto dobrać dodatki w zupełnie innym kolorze. Może być on zbliżony do koloru total looku – np. do czerwonej stylizacji dobrać możemy różowe dodatki (jest to jedno z najmodniejszych obecnie połączeń kolorystycznych!). Kolejną z możliwości są również akcesoria w kontrastowym odcieniu – do białej stylizacji zawsze pasować będą te w czarnym kolorze.  

Total look to świetny pomysł na stylizacje, pasuje prawie na każdą okazję! A dzięki naszym radom-  będzie to stylizacja w pełni udana!

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć