Z czego to uszyć

Często zastanawiamy się nad tym jaki materiał byłby najlepszy do uszycia danego ubrania – spódnica z tiulu, a może sztruksu? Ale co jeśli się rozciągnie, albo przetrze? Czy bluzka z woalu to dobry pomysł? I czy bawełna naprawdę nadaje się do uszycia wszystkiego

Batyst to lekki i delikatny materiał, odrobinę połyskliwy. Świetnie szyje się z niego letnie, zwiewne bluzeczki i sukienki. Adamaszek jest miękki chwyt i ma żakardowy splot, więc idealnie nadaje się na uszycie marynarki. Kreton natomiast jest często drukowany, ma sztywny chwyt i idealnie nadaje się na sukienki i bluzki. Sztruks jest prążkowany i miękki w dotyku, ale mało odporny na tarcie, jednak dzięki jego charakterystyką można z niego użyć prawie wszystko – od spódnic i spodni, po kurtki i płaszcze, czy nawet torebki. Woal z drugiej strony to miękki materiał z lekkim meszkiem – w sam raz na letnie i lekkie odzienie. Flanela jest łatwa w krojeniu i szyciu oraz ma miękki chwyt, a przede wszystkim nadaje się na koszule. Tweed natomiast ma szorstki chwyt i charakterystyczną faktura, swietnie szyje się z niego spodnie, spódnice oraz okrycia wierzchnie. A jeśli śledzicie nasze wpisy to doskonale wiecie, że to będzie hit nadchodzącego sezonu ????

Aksamit to materiał, którego jedna strona jest gładka, a druga posiada lekki meszek, to również inaczej tkanina bawełniana z krótką okrywą włosową, która idealnie nadaje się na eleganckie sukienki czy spódniczki a nawet ozdobne bluzki. Bawełna natomiast jest bardzo higroskopijna, odporna na rozciąganie, idealna dla osób o delikatnej i skłonnej do alergii skórze. Jest to również materiał pośredni służący do produkcji innych – świetnie sprawdzi się jako podkoszulek czy bluzka, bielizna, piżama czy sukienka, ale również marynarka, torba czy spodnie. Jesień już coraz bliżej, więc warto wspomnieć o idealnym materiałem na tę chłodną porę roku, a mianowicie o wełnie, która jest wysoce higroskopijna, nie gniecie się, jest odporna na wysoką temperaturę oraz wolno nasiąka wodą. Idealnie nadaje się na okrycia wierzchnie, swetry, płaszcze czy kardigany.

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć