Żółty – kolor sezonu!

Radosny, optymistyczny, dodający energii — żółty to zdecydowanie kolor zbliżającego się sezonu. W wielości swoich odcieni będzie królował i pojawiał się nie tylko na sukienkach, ale też kurtkach, bluzach, a nawet spodniach. Nie zabraknie go również w dodatkach.

Wiele osób żółtą kurtkę kojarzy z tradycyjnym przeciwdeszczowym płaszczem albo turystyczną pelerynką. Ten sezon odczaruje powyższy stereotyp i udowodni, że żółty w zestawieniu z modną stylizacją i odpowiednimi dodatkami, może stać się ozdobą naszego ubioru.

Przyciągający cytrynowy odcień z pewnością pojawi się już niedługo na sklepowych półkach w postaci koszul, sweterków czy bluz. Podobnie jak ciemniejszy i cieplejszy żółty pasujący do biurowych stylizacji. Marynarka w takim kolorze w połączeniu z jasnymi jeansami i jasną pastelową koszulą będzie strzałem w dziesiątkę.

Żółty rozpościera przed projektantami wiele możliwości. Mają do dyspozycji zarówno zimne i chłodne odcienie, jak i rozbielone, ciepłe, pastelowe, czy z domieszką pomarańczu. Jako że żółty jest jednym z najlepiej rozpoznawanych przez ludzkie oko kolorów, z pewnością będzie przyciągał uwagę i wzrok zarówno przechodniów na ulicach, jak i koleżanek ze szkoły i pracy.  W tym sezonie soczysty cytrynowy kolor pojawił się już na pokazach mody takich marek jak Oscar De La Renta, Dior, Valentino, czy Carolina Herrera. Projektanci proponują zestawienie żółtego z mieniącymi się cekinami oraz chłodnymi odcieniami: szarością, srebrem i bielą.

Oczywiście żółte odcienie nie są zarezerwowane tylko dla kobiet. Mężczyźni również mogą sięgnąć po żółte T-shirty, czy dodatki. Szczególnie modne od kilku sezonów są kolorowe skarpetki. Żółte idealnie wpasowałyby się w ten trend, jednak jest to propozycja dla odważnych. Podobnie jak aktualnie bardzo modne zestawienie różnych odcieni żółtego z purpurą.

Wiele osób obawia się nosić ubrań w żółtym kolorze. Jednak moda jest po to, żeby się nią bawić i eksperymentować. Żółty ma tyle odcieni, że z pewnością uda się dobrać taki, który okaże się odpowiedni do kolorytu cery i włosów.

Zaloguj się aby skomentować

Dodaj komentarz

wróć